Relikwie bł. Jana Pawła II w Ludomach

LUDOMY. Dzięki staraniom proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Ludomach ks. kanonika Tomasza Kurkowiaka na Ziemię Obornicką trafiły relikwie krwi błogosławionego papieża Jana Pawła II. Do prośby o przekazanie tego szczególnego przedmiotu kultu wystosowanej przez ludomskiego duszpasterza przychylił się wieloletni sekretarz polskiego papieża, a obecnie metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. 

Delegacja parafii udała się w poniedziałek 5 marca po odbiór relikwii do Krakowa. Samo przekazanie świętych cząstek krwi wraz z pisemnym poświadczeniem ich autentyczności miało miejsce w czasie spotkania z kardynałem Dziwiszem, które odbyło się w rezydencji biskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej. Korzystając z pobytu w dawnej stolicy Polski delegacja odwiedziła również będące w stanie budowy Centrum bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. 

W Ludomach, dla których obecność relikwii to wielki zaszczyt i nobilitacja, święte cząstki przechowywane będą w specjalnym relikwiarzu w kościele parafialnym. Jesteśmy przekonani, że obecność tak wyjątkowego przedmiotu kultu przyciągnie do świątyni rzesze wiernych chcących prosić Jana Pawła II o potrzebne łaski lub po prostu pokłonić się jego wielkiej postaci.

Podobne artykuły