Finał ligi siatkówki

ROGOŹNO. W niedzielę 11 marca z samego rana w hali sportowej Zespołu Szkół Agrobiznesu odbyły się półfinały i następnie mecze finałowe cieszącej się ogromnym zainteresowaniem zawodników i kibiców gminnej ligi piłki siatkowej. Bardzo zacięte mecze półfinałowe rozegrane zostały pomiędzy drużynami, które zajęły najwyższe miejsca w fazie grupowej, rozgrywanej od 13 stycznia w salach gimnastycznych ZSA, LO i SP 3 w Rogoźnie oraz Zespołu Szkół w Parkowie. W rozgrywkach grupowych uczestniczyło 17 drużyn z Rogoźna, Parkowa, Obornik, Skoków i Damasławka. 

W pierwszym z niedzielnych meczy Komak Rogoźno pokonany został 2:3 przez drużynę ze Skoków, a w drugim Kaszelki Rogoźno zwyciężyły z zespołem Active Sport 3:0. Gdy finaliści zostali wyłonieni odbył się mecz o trzecie miejsce, w którym Komak pokonał 3:0 drużynę Active Sport. W najbardziej oczekiwanym meczu finałowym, pełnym prawdziwych sportowych emocji i wielkiego zaangażowania ze strony wszystkich uczestników, ubrana w niebieskie stroje, znakomicie przygotowana drużyna ze Skoków pokonała Kaszelki 3:0 zdobywając upragniony tytuł mistrza ligi. 

Na zakończenie odbyło się wręczenie pucharów i dyplomów, którego dokonał burmistrz Janus. Rozpoczął on od wręczenia wyróżnień za udział, dziękując jednocześnie wszystkim drużynom i ich zawodnikom za zdrową sportową rywalizację i godną pochwały postawę oraz wyraził nadzieję na spotkanie również w przyszłym roku. Następnie wręczył puchary i dyplomy najlepszym drużynom. Wręczono również statuetki dla najlepszego zawodnika i najlepszej zawodniczki, które zgodnie ze wskazaniem sędziów odebrali odpowiednio Łukasz Mioduszewski ze Skoków i Katarzyna Cieciura z Active Sport. Burmistrz specjalnymi podziękowaniami uhonorował również sędziów, którzy przez całość rozgrywek ligowych wykonywali swoje obowiązki nieodpłatnie. Wśród wyróżnionych znaleźli się Dariusz Kowalski, Paweł Kania, Ireneusz Zawiski, Bartłomiej Witt, Jarosław Witt, Andrzej Perlicjan, Jacek Nowicki i Bartosz Tabat. Janus nie zapomniał również o podziękowaniu pomysłodawcom i głównym organizatorom rozgrywek, a mianowicie swojemu zastępcy Krzysztofowi Ostrowskiemu oraz wiceprzewodniczącemu rady miejskiej Zbigniewowi Chudzickiemu, bez których inicjatywy i zaangażowania gminna liga by się nie odbyła.

Podobne artykuły