Dobry początek roku tenisistów

ZIEMIA OBORNICKA. Zakończyły się ferie zimowe, a w tenisie stołowym oznacza to początek zmagań zarówno indywidualnych jak i drużynowych w drugiej części sezonu sportowego. Czas na podsumowanie pierwszych tygodni startów indywidualnych. Po eliminacjach wojewódzkich w III wojewódzkim turnieju klasyfikacyjnym, który odbył się w Objezierzu, awans do III ogólnopolskiego turnieju wywalczyła Agnieszka Koch w Juniorkach. W kategorii tej w województwie brązowy medal wywalczyła Małgorzata Gliniany oraz wśród juniorów Michał Iracki, a w kategorii kadetek Monika Iracka srebrny. 

W Poznaniu odbyły się mistrzostwa Wielkopolski seniorów. Prawo startu miało sześcioro obornickich zawodników. Indywidualnie najlepiej wypadła Asia Drygas która grając w ścisłym finale wywalczyła piątą lokatę i prawo startu w mistrzostwach Polski seniorów w Wieliczce. W grach deblowych doskonale spisały się Agnieszka Koch i Małgorzata Gliniany – dziewczyny wywalczyły trzecie miejsce, brązowy medal i tytuł drugich wicemistrzyń Wielkopolski, choć grały w starszej kategorii wiekowej. Taki sam tytuł i miejsce wywalczyła Joasia Drygas w grze mieszanej z Mateuszem Margrafem.

W Poznaniu odbył się także kolejny z turniejów mistrzostw Wielkopolski, a mianowicie młodzieżowców. Na ogromne brawa za swą postawę zasługują Joanna Drygas i Miłosz Sobkowiak oboje zwyciężyli w jakże wyrównanej rywalizacji zdobywając tytuł młodzieżowych mistrzów Wielkopolski i prawo startu w mistrzostwach Polski młodzieżowców.

W sali sportowej w Objezierzu odbył się turniej Top 8, którego organizatorem był UKS Oborniki, z udziałem najlepszych zawodników z naszego województwa w kategoriach junior/kadet/młodzik, najlepszym wynikiem tym razem poszczycić się może kadetka Monika Iracka która zwyciężyła w swej kategorii.

Dobrze wygląda też sytuacja w II lidze k Kobiet – obornicka drużyna zajmuje obecnie trzecią pozycję tracąc do lidera 5 punktów, więc szanse na mistrzostwo są znikome lecz zajęcie drugiego miejsca jest realne gdyż mają tyle samo punktów co wice lider, ustępując jedynie stosunkiem zwycięstw do porażek. Sytuacja drużyny mężczyzn jest bardzo podobna zajmują drugą lokatę w tabeli tracąc do lidera zaledwie 1 punkt – wszystko jest więc możliwe.

Podobne artykuły