Zadbali o drogę

UŚCIKOWO FOLWARK. Mieszkańcy Uścikowa zaalarmowali naszą redakcję o pracach mogących uszkodzić nawierzchnię drogi wybudowanej w części zwanej Folwark jakieś trzy lata temu. Jak się okazało, firma zajmująca się układaniem kabli energetycznych chciała przeprowadzić podziemną linię zasilającą pobliskie działki. 

Energetycy wystąpili do gminy o zgodę na sześć podziemnych przecisków. Gmina zgodziła się na jeden długi. W tej sytuacji przeprowadzono pod drogą około 100 metrowej długości przecisk naruszając po drodze ciek wodny. To spowodowało podmycie jednego z podjazdów i wypłukanie części gruntu. 
Mieszkańcy ulicy wezwali policję i urzędnika odpowiedzialnego za drogi. Poproszony o wyjaśnienie tej sprawy Przemysław Mączyński zapewnił nas, że już zobowiązał firmę energetyczną do naprawienia wszelkich szkód, których na szczęście nie ma wiele. 
O postawie mieszkańców drogi w Uścikowie Folwark, można powiedzieć, że jest obywatelska. Dbają o drogę, na którą czekali wiele lat i jak widać nie zgodzą się na jej niszczenie. 

Podobne artykuły