Rogozińskie eliminacje pożarnicze

ROGOŹNO. W sobotę 9 marca w Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego odbyły się eliminacje miejsko-gminne Ogólnopolskiego turnieju wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” . W eliminacjach udział wzięło 56 uczestników w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe – 15 osób, szkoły gimnazjalne -2 4 osoby i szkoły ponadgimnazjalne – 17 osób.  Komisja konkursowa, której przewodniczył prezes zarządu OSP w Rogoźnie Feliks Kaczmarek  pracowała w składzie: Dariusz Kaczmarek, Krzysztof Ostrowski,  Renata Tomaszewska, Marek Sawiński, Roman Jaśkowiak i Sebastian Rabsch.  Uczestnicy zmagań konkursowych musieli najpierw zmierzyć się z testami pisemnymi, odpowiadając na 40 pytań, by zakwalifikować się do finału ustnego. W finale  każdy uczestnik musiał odpowiedzieć na 5 pytań.  

W grupie szkół podstawowych I miejsce zajął Kamil Kubisz, reprezentujący jednostkę OSP Budziszewko, II miejsce  Wiktoria Bielawska ze Szkoły Podstawowej w Pruścach,  III Jakub Grobelny  z OSP Budziszewko, IV Dominik Rakowski z Zespołu Szkół w Parkowie a V Sandra Rączkowiak z SP w Pruścach.   
W grupie gimnazjalistów I miejsce zajęła Kinga Przybylska z OSP Budziszewko, II  Michał Przybysz z Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, III Adrian Meller z Gimnazjum nr 1 w Rogoźnie, IV Adrian Kubisz  z OSP Budziszewko a V Daria Twardecka z OSP Budziszewko. 
W grupie szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajął Patryk Krotecki z ZS Agrobiznesu w Rogoźnie, II Katarzyna Dudzik z ZS Agrobiznesu w Rogoźnie, III Marcin Ratajczak reprezentujący jednostkę OSP Rogoźno, IV Roch Jabłoński z LO w Rogoźnie a V  Robert Kowalski z OSP Budziszewko. 
Każdy finalista turnieju otrzymał pamiątkowy  dyplom  a  trzy miejsca  w każdej grupie dodatkowo nagrody rzeczowe  ufundowane przez Gminę Rogoźno.    

Podobne artykuły