Potrzebna pomoc dla 16-letniego Michała

PARKOWO. 16-letni Michał Penier z Parkowa był ciężko chory. Z matką zjeździł szpitale w Obornikach i  Poznaniu, by znaleźć przyczynę swojego cierpienia. Lekarze byli jednak bezradni. W maju wysłano ich do Warszawy, gdzie wreszcie zdiagnozowano Michała. Okazało się, że ma nowotwór kości, który rozwija się w nogach. Wreszcie rozpoczęto leczenie. 

– Michał jest bardzo dzielny, prawie w ogóle nie marudzi. Pielęgniarki nazywają go Micheal i wszystkie chwalą go za odwagę – opowiadała nam jego matka, Katarzyna. 
Michał z matką od października jeździ regularnie do Warszawy na chemioterapię. Została mu założona proteza. W stolicy spędza więcej czasu, niż w domu. 
Terapia trwa od tygodnia do nawet trzech. Potem Michał wraca do domu na następne dwa tygodnie i z powrotem wraca do Warszawy. Rodzinie pomaga Instytut Matki i Dziecka, jednak wyjazdy i leczenie to spore koszty, przekraczające jej możliwości finansowe. Mieszkanie w budynkach fundacji musi zostać opłacone. Do tego dochodzą koszty jedzenia, transportu i leków. Michała wspomagają jego koledzy z klasy i wychowawczyni Dorota Mąderek. 
Penierowie są w Parkowie szanowaną rodziną. Nieżyjący dziadek chłopca był dyrektorem parkowskiej szkoły, a babcia znaną i ofiarną pielęgniarką. Katarzyna, mam chłopca, jest pielęgniarką, która przez wiele lata jeździła karetką pogotowia po całej Ziemi Obornickiej. Ojciec nadal pracuje w pogotowiu jako ratownik. 
Zespół pogotowia ratunkowego wraz z obornicką strażą pożarną zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla syna kolegów. W budynku straży pożarnej stoi puszka, do której można wkładać datki. Ratownicy szykują również plakaty z prośbą o pomoc. 
Rodzinna Penierów przez wiele lata ratowała życie mieszkańcom Ziemi Obornickiej. Teraz sami potrzebują pomocy od ludzi dobrej woli dla ich chorego syna. Każdy kto chciałby oddać 1% podatku na chorego Michała proszony jest o kierowanie wpłat na konto: Fundacja Spełnionych Marzeń ul. Oleandrów 6, 00-629 Warszawa, ING Bank Śląski o /Warszawa 29 1050 1025 1000 0022 7611 6304 z dopiskiem „Dla Michała Penier”, KRS: 0000128832.

Podobne artykuły