Nie będzie stacji benzynowej w centrum

ROGOŹNO. Podczas sesji rady miejskiej radni głosowali nad zmianą planu zagospodarowania terenu od ronda do byłego Zespołu Szkół Agrobiznesu. Stojący tam stary, zniszczony budynek ma zostać wyburzony a na jego miejscu ma pojawić się centrum handlowe i stacja benzynowa. 

Na to jednak nie zgadzają się mieszkańcy pobliskich bloków, którzy nie życzą sobie mieszkania w sąsiedztwie stacji benzynowej, która nie tylko obniży wartość ich mieszkań, ale przede wszystkim stanowi będzie zagrożenie dla ich życia i zdrowia.
Postulaty mieszkańców poparł przewodniczący rady miejskiej Zdzisław Hinz. W krótkim przemówieniu stwierdził, że mieszkańcy mają rację, a władze nie powinny pozwolić na powstanie stacji benzynowej w środku miasta. 
W tym dniu rada miejska głosowała nad wieloma uchwałami. Gdy rozpatrywano zmianę planu przestrzennego przy rondzie radni pogubili się. Hinz przerwał więc głosowanie tłumacząc, w którym punkcie obrad znajduję się rada miejska. Tą decyzję Renata Tomaszewska uznała za „manipulację”. Rada jednak odrzuciła wniosek i stacji benzynowa w centrum  miasta nie powstanie.

Podobne artykuły