Kolejny udany gzik

POŁAJEWO. 28 lutego o godz. 18.00 w połajewskich GOK-u odbył się wieczór improwizacji kabaretowych z udziałem artystów związanych z poznańskimi kabaretami Czesuaf, Adin oraz kabareciarnią Laskowika. Siedmioro znakomitych kabareciarzy po raz kolejny udowodniło, że improwizowane skecze i piosenki mogą śmiało konkurować z dużo wcześniej  przygotowanym programem kabaretowym. 

Grupa improwizująca GZIK (dawniej Szamotuły-Wronki-Krzyż) to grupa przyjaciół, którzy poza regularnymi występami w ramach innych przedsięwzięć spotyka się cyklicznie z widownią na wieczorach impro. Stałym miejscem Grupowych Zabaw Improwizacji Kabaretowych jest Scena na Piętrze przy ul Masztalarskiej w Poznaniu, trzy tego typu spotkania zorganizowano jak dotąd w Połajewie, a jedno w Obornikach. Na czwartkowy wieczór w Gminnym Ośrodku Kultury stawiła się blisko setka fanów młodych kabareciarzy. Dzięki inicjatywie darmowych wejściówek uczniowskich na widowni zaczęła pojawiać się młodzież. Tym razem przybyło dwadzieścioro uczniów miejscowego gimnazjum oraz kilkoro uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Blisko dwie godziny beztroskiego śmiechu i wspaniałe wspomnienia – takie atrakcje zaserwował połajewskiej widowni poznański GZIK. 
Tematy kolejnych numerów określali sami widzowie. Aktorzy zmieniali się w roli prowadzącego, który za każdym razem animował publikę i wybierał osoby do kolejnych gier improwizowanych. Nowością podczas występów grupy GZIK jest obecność świetnego skąd inąd pianisty i muzyka na żywo. Dzięki temu mogą realizować kolejne muzyczne pomysły, jak np. irlandzka piosenka pijacka czy trójgłowa gwiazda Hollywood. 
W Połajewie każdy skecz nagradzany był owacyjnie. W pamięci widzów zapadła szczególnie konferencja prasowa zorganizowana przez Michaela Jacksona, czy przyjęcie urodzinowe z teletubisiem-hodowcą koni, bojaźliwym skoczkiem narciarskim i zafascynowanym osiągnięciami medycyny plastycznej złodziejem w rolach głównych. Ciekawie aktorzy wybrnęli z pomysłu publiki na piosenki o berecie oraz na brodwayowy song o Kleopatrze bolejącej nad deficytem oślego mleka. GZIK obronił się orężem absurdu i doskonałego przygotowania scenicznego młodych kabareciarzy. Na zakończenie każdy z aktorów otrzymał słodką pamiątkę z Połajewa. Kolejne spotkanie kabaretowe w Połajewie już w środę 13 marca. Podczas Dnia Kobiet wystąpi kabaret DNO z Dąbrowy Górniczej.  

Podobne artykuły