Juniorzy młodsi SKF Sparty zapewnili sobie awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski

OBORNIKI. W ostatnim tygodniu juniorzy piłkarzy ręcznych obornickiej Sparty rozegrali dwa mecze ligowe. W niedzielę podejmowali u siebie Arot Leszno. Mecz nie zachwycił zgromadzonej publiczności. Mnóstwo błędów technicznych z obu stron i wola walki typowa dla tego dnia tygodnia sprawiła, że spartanie cieszyli się jedynie z dwóch punktów przybliżających ich do wygrania ligi w Wielkopolsce. 

W czwartek natomiast zawodnicy udali się do Ostrowa. Po wyrównanej pierwszej połowie i groźnej kontuzji najlepszego strzelca Michała  Eitnera, na początku drugiej połowy udało się odnieść zwycięstwo na trudnym terenie rywala 27:19. 
Oborniczanie na dwie kolejki przed końcem ligi zagwarantowali sobie udział w ćwierćfinale mistrzostw Polski. Z jakiej pozycji wystartują w nich, o tym zadecydują wyniki w ostatnich dwóch meczach, w których to sSpartanie żeby zająć pierwsze miejsce w lidze Wielkopolski muszą zdobyć dwa punkty. Jest to możliwe, gdyż zespół jeszcze w tym sezonie porażki nie odniósł.
– Cieszy fakt, że od początku istnienia tego zespołu, za każdym razem awansujemy do rozgrywek centralnych o mistrzostwo Polski. W Dzieciach zdobyliśmy brąz, w młodzikach byliśmy w finale zajmując skromne 27 miejsce w Polsce. Już dziś jesteśmy w najlepszych 32 ekipach Polski w juniorach młodszych a przypomnę, że musimy pokonać potentatów wielkopolskich (Nielba, Ostrovia, Grunwald i MKS Poznań, Arot Leszno). Co będzie dalej? Zobaczymy jak wypadnie rozstawienie zespołów w rozgrywkach centralnych. Musieliśmy już grać z Wisłą, Vive, Zagłębiem, MMTS Kwidzyn i innymi renomowanymi zespołami a to tylko motywuje. Codziennie ciężko trenujemy i wierzymy że praca przyniesie efekty – relacjonował trener Marek Arciszewski. 
W rozgrywkach biorą udział: Michał Eitner, Szymon Ratajczak, Hubert Narożny, Paweł Rybarczyk, Patryk Sztuba, Jan Surma, Adrian Wosicki, Wojciech Zaczkiewicz, Filip Matuszak, Klaudiusz Goman, Maciej Wiśniewski, Patryk Gryziński, Marek Szymkowiak i Konrad Steinke.

Podobne artykuły