Zagrały charytatywnie i wygrały

OBORNIKI. W sobotnie popołudnie piłkarki ręczne obornickiej Sparty rozegrały kolejne swoje spotkanie w ramach rozgrywek I ligi kobiet. Rywalem spartanek był wyżej notowany w tabeli zespół MKS-u  Słupii Słupsk. 

W ramach tego sportowego spektaklu zawodniczki Sparty zagrały charytatywnie dla Leonka – dziecka z porażeniem mózgowym. Urszula Filoda, zawodniczka Sparty, a  na co dzień matka dwojga małych dzieci, pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, zorganizowała i przeprowadziła wspólnie z rodzicami całą akcję. Przedszkolaki z Akademii Wiedzy i Zabawy wraz z rodzicami i  dyrektor Alicją Lisek-Nienartowicz były obok piłkarek głównymi bohaterami tego popołudnia. 

To właśnie dzieci wyprowadziły zawodniczki na oficjalna prezentacje zespołów. To one występowały w przerwie meczu, uatrakcyjniając sportowe widowisko i starając się dla swojego przedszkolnego kolegi o wsparcie na drogą rehabilitację. 

Okazało się, że wygrał duch wzajemnej solidarności i sportowej rywalizacji. Zebrano kwotę około  1000,00 zł, a zawodniczki Sparty niesione szczytnym celem pokonały wyżej notowane rywalki w zaciętym do ostatnich minut meczu 29:26. 

Zwycięstwo nie przyszło łatwo. Cały mecz obfitował w zmienność sytuacji. Prowadzenie w meczu często się zmieniało. Jednak  szale zwycięstwa przechyliły w tym dniu spartanki, mocno zdeterminowane i walczące do końca udowodniły, że w takich meczach wygrywa się walką i nieustępliwością, a także wiarą w sukces do ostatnich minut. 

Wielkie brawa, bo w tym dniu zafunkcjonowało coś więcej niż sport. To dowodzi,  że działalność piłkarek ręcznych, oprócz  splendoru  sportowego może dostarczyć czysto społeczne i jakże szczytne  cele. W tym dniu wygrały wszystkie zawodniczki wraz ze sztabem organizacyjnym klubu. Wygrali wszyscy. Wygrał sport, wygrała solidarność  z tymi osobami, które najbardziej w tym dniu tego potrzebowały. 

Sparta wystąpiła w następującym składzie: Cieśla 8, Celka 8, Walkowiak 5, Kowalewska 3, Filoda 2, Gładecka 2, Borkowska 1, Niedzielska, Wożińska, Galczewska,  Szczęsna, Kosmowska, Kacprzak.

Podobne artykuły