Nowy rozkład komunikacji gminnej

GMINA OBORNIKI. Na początku miesiąca po raz kolejny zmieniono rozkład jazdy komunikacji miejskiej. 

Biorąc pod uwagę liczne postulaty mieszkańców, godziny pracy zakładów i planów zajęć szkolnych, zespół ds. komunikacji kierowany przez burmistrza  Woszczyka, wprowadził drobne korekty w czasach kursowania busów. Lepsze skomunikowanie z Poznaniem ma zagwarantować wydłużenie tras linii 28 i 29 do Chludowa. Zwiększona została ilość kursów linii 25 do Zielątkowa. Mieszkańcy Nowołoskońca, Bąblińca i os. Maślerki w Słonawach, będą obsługiwani dzięki otwartej linii 25 BIS.

Tworzone są nowe przystanki – Bogdanowo Huby, Bielawska, Uścikowo Folwark dla łatwiejszej dostępności mieszkańców na istniejących już trasach. Gmina wspólnie z Warbusem utworzyła dodatkowy kurs do Stobnicy. Następnym etapem prac, będzie zdaniem włądz miasta podpisanie porozumień dotyczących komunikacji z innymi gminami. Zmiany obowiązują już od 1 marcar.

Są też niezadowoleni ze zmian. Do naszej redakcji dotarły z Kowanówka liczne głosy oburzenia. Jeżeli któraś z mieszkanek chciała jechać do miasta po zakupy na obiad, to może o tym zapomnieć. Likwidacja autobusu jadącego w godzinach przedpołudniowych skutecznie to uniemożliwia. Pozostał autobus rany jadący z Kowanówka do Obornik o godzinie 7:07. – Kto ma nim jechać? – pytano naszą redakcję. Pracujący od 7 rano nie, bo za późno. Młodzież jadąca na 8 do szkoły, też nie, bo jest zdecydowanie zbyt wcześnie. Kolejny autobus jedzie o godzinie 14:22 i także niewielu służy. 

Wiceburmistrz Woszczyk zbierał w Kowanówku opinie parunastu pań i doszedł na koniec do wniosku, że czas już na kolejną zmianę.

Podobne artykuły