Medale obornickich karateków

OBORNIKI. W Kowarach odbyły się mistrzostwa Polski karate shotokan funakoshi FSKA. Wzięło w nich udział ponad 300 zawodników z 31 klubów, w tym oczywiście zawodnicy Obornickiego Klubu Karate, którzy wypadli wręcz znakomicie, zdobywając 7 medali.

W konkurencji kumite seniorów starszych open zajęli całe podium Paweł Przewoźny, Paweł Baran i Robert Malinowski. W konkurencji seniorów kat. 75 kg II miejsce zajął Paweł Przewoźny. Również wspaniale spisali się w konkurencji kata indywidualnego seniorów starszych gdzie Paweł Przewoźny i Paweł Baran również zajęli dwa czołowe miejsca. Po konkurencjach indywidualnych przyszedł czas na konkurencje drużynowe, w których OKK wywalczył II miejsce w konkurencji kata seniorów – w składzie Paweł Przwoźny, Paweł Baran i Krzysztof Waśko. Już 17 marca będzie można oglądać obornickich zawodników podczas najważniejszych zawodów w kraju, czyli mistrzostw Polski karate seniorów  (karate olimpijskie), które odbędą się w Obornikach. W zawodach tych biorą udział zawodnicy reprezentujący różne style karate, lecz walczący według ujednoliconych przepisów sportowych dostosowanych do wymogów Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Wszystkich sympatyków sportów walki serdecznie zapraszamy.