Konkurs piosenki patriotycznej

RYCZYWÓŁ. W gminnym ośrodku kultury odbył się konkurs na najlepiej wykonaną piosenkę patriotyczną, w którym wzięli udział uczniowie uczęszczający w czasie ferii na zajęcia śpiewu prowadzone przez dyrektora Tomasza Barańskiego. Każdy z uczestników konkursu korzystając z akompaniamentu dyrektora GOK zaprezentował dwie pieśni spośród czterech znakomicie znanych utworów: „Roty”, „Płynie Wisła, płynie”, „Jak długo w sercach naszych” oraz „O radości iskro Bogów”. 

Utwory wykonywane były z wielkim zaangażowaniem, dlatego też gdy wszyscy uczestnicy zakończyli występy, przed jury, w którym zasiedli Andrzej Koczorowski i Marianna Ruks, stanęła wyjątkowo trudna decyzja o wyborze zwycięzcy. Ostatecznie I miejsce zajął Michał Staśkiewicz, na II uplasowali się ex aequo Krystian Wleczyk i Franciszek Jessa, trzeci był Patryk Kaczmarek, a czwarty Bartłomiej Czyż. Na zakończenie konkursu Tomasz Barański rozdał laureatom nagrody oraz wyraził przekonanie, że spotka się z nimi również za rok.

Warto w tym miejscu dodać, że ryczywolski GOK podjął kolejną wartą odnotowania inicjatywę polegającą na utworzeniu dziecięcego zespołu ludowego. Projekt skierowany jest do uczniów klas I, II i III szkoły podstawowej. Na odbywających się w każdy czwartek zajęciach młodzi ryczywolanie będą poznawać piękny, ale nieco już zapomniany wielkopolski folklor i przygotowywać się do prezentowania go w czasie występów.

Podobne artykuły