Dzień kobiet z Przyjacielem

KOWANÓWKO. Z okazji nadchodzącego dnia kobiet, sołtys Ewa Kaźmierczak wraz z radą sołecką zorganizowała imprezę dla pań z Kowanówka. W minioną sobotę przemiłe panie zajęły niemal wszystkie przygotowane im miejsca, by przy wspólnej zabawie świętować swój dzień. Przybyli też zaproszeni goście w osobach pań Pauliny Kłossowskiej – do niedawna mieszkanki Kowanówka i Małgorzaty Molskiej, którym Ewa Kaźmierczak podziękowała za wszelką pomoc udzielaną społeczności Kowanówka. Przybył też wiceburmistrz Piotr Woszczyk z życzeniami i naręczem róż dla pań. 

Gośćmi szczególnymi byli jednak tego wieczoru członkowie grupy „Tacy sami” ze Stowarzyszenia „Przyjaciel”. Wraz ze swym opiekunem Leszkiem Faronem wystąpili z przepięknym koncertem: Jagoda Borowiak, Łukasz Ból i Anna Wólczyńska. Jej małżonek Mariusz zadbał o akustykę, a warto wiedzieć, że jest on profesjonalistą z ogromnym doświadczeniem, studiującym aktualnie reżyserię dźwięku. Koncert wypadł wspaniale a świadczyć o nim mogą gromkie brawa po każdej piosence. 

Gdy przebrzmiały ostatnie akordy, panie przy cieście i kawie oddały się rozmowom, wspomnieniom i dyskusjom. Była też okazja, by poskarżyć się wiceburmistrzowi na niedostatki związane ze szwankującym rozkładem jazdy czy fatalnymi drogami w części Kowanówka. Potem przyszła kolej na zabawę i tańce, które trwały do późnych godzin nocnych. Panie miały swój dzień, a najdłużej pamiętać go będzie pani sołtys, która tej nocy została babcią.

Podobne artykuły