Dwie firmy spożywcze produkowały ze skażonej soli?

POWIAT OBORNICKI. Trwają kontrole lokalnych firm pod kątem jakości używanej w nich przy produkcji soli. Zdecydowana większość obornickich zakładów używała zwykłą sól spożywczą, którą można było kupić w lokalnych hurtowniach.

Jednak śledztwo w sprawie afery solnej trwa. Prokuratura w Poznaniu i CBŚ podejrzewają, że na handlu skażoną solą wypadową zarabiały poznańskie firmy, które zaopatrywały się w sól przemysłową w Zakładach Chemicznych Anwil we Włocławku, a potem sprzedawały ją jako sól spożywczą swoim klientom.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wśród oszukanych firm są dwa przedsiębiorstwa z branży spożywczej z powiatu obornickiego. Nazwy  producentów nie została jednak podane, bo najpierw policja i sanepid muszą sprawdzić dokładnie wstępne analizy i potwierdzić, czy ich produkty zawierają trującą sól. 

Próbki soli przemysłowej z dwóch podejrzanych obornickich firm trafiły do Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach, który sprawdzi, czy stężenie substancji chemicznych zawartych w soli wypadowej jest niebezpieczne dla życia i zdrowia ludzi.

Podobne artykuły