Z krzywdą dla seniorów

GMINA OBORNIKI. Z oficjalnego komunikatu zamieszczonego na stronach urzędu miejskiego wynika, że spośród pięciu parafii, czyli trzech obornickich, Objezierza i Kiszewa, które składały u władz gminy oferty w ramach pożytku publicznego, jedynie tej ostatniej nie przyznano dofinansowania.

Parafia Kiszewo ubiegała się o dofinansowanie na drugie parafialne spotkanie seniorów, w których udział biorą mieszkańcy aż ośmiu wsi – Kiszewa, Kiszewka, Stobnicy, Bąblina, Bąblinka, Bąblińca, Podlesia i Wypalanek. 

Poprosiliśmy o komentarz do tej decyzji współorganizatorkę Spotkań, radną Renatę Małyszek. – Jest nam z tego powodu bardzo przykro. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w klasztorze w Bąblinie w 2010 roku. Jedno jest pewne, to nie mnie zrobiono krzywdę, ale niemal stu mieszkańcom z ośmiu wsi. Ludziom starszym, nierzadko schorowanym, dla których te kilka godzin spędzonych razem bardzo wiele znaczy. Mimo braku dofinansowania impreza odbędzie się jednak zgodnie z oczekiwaniem naszych seniorów – zapewniła Małyszek.

Organizatorzy poprzedniego spotkania – ksiądz proboszcz Ireneusz Szulc, radna Renata Małyszek oraz grupa pomagających im społeczników – już pozyskała sponsorów i rozpoczęła przygotowania do Festynu Seniorów. Bez wsparcia gminy impreza będzie skromniejsza, ale najważniejsze jest to, że się odbędzie. Dla Renaty Małyszek i jej pomocników, to wielki wysiłek. Podjęli się go, bo człowiek jest im bliższy od politykierstwa i dziwić, a na nawet oburzać musi fakt, że rządzący gminą odmówili wsparcia tym, którym to wsparcie jest szczególnie potrzebne.

Podobne artykuły