Oborniczanie przeciwko nowemu schronisku

GMINA OBORNIKI. Nasz artykuł informujący o zamiarze wybudowania w Uścikówcu kosztem ponad 4 milionów złotych nowego schroniska dla psów wywołał niespodziewane oburzenie. Wśród ponad 100 zebranych w internecie pod artykułem opinii, jedynie kilka z nich było umiarkowanie niekrytycznych. Pozostałe nie zostawiły na burmistrzach suchej nitki. 

Nie sposób ich wszystkich przytoczyć, więc cytujemy jedynie trzy. Osoba podpisana „Solidarny” napisała:  jeśli schronisko to tylko w okolicach Sepna, Żydowa, Zielątkowa. Ta społeczność potrafiła narzucić naszej gminie takie plany rozwoju przestrzennego, iż pozbawieni zostaliśmy suwerenności i spodziewanych dochodów. Obecnie każda z w/w gmina niech wydzieli działkę by solidarnie na styku tych trzech gmin powstało schronisko dla psów. Radni stańcie na wysokości zadania, tak jak społeczność gm. Suchy Las i Rokietnica. Osoba podpisana „Matka” napisała: panie burmistrzu Szrama i Woszczyk, czy dla was ważniejsze są psy niż dzieci? Sześć lat czekam za mieszkaniem, mam 3 dzieci i jeden pokój, nie mam pracy, wychowuje moje kochane dzieci, byłam u was i dostałam odpowiedz, że nie ma mieszkań. A dla psów są? Za 4 miliony można by wybudować wiele mieszkań. Dlaczego nami się nie zajmiecie, jak mam dalej żyć i wychowywać moje dzieci? Osoba podpisana „Adam z U.”  napisała: czytam argumenty, że skoro mamy w Uścikówcu wysypisko, to co nam psy przeszkadzają i zastanawiam się nad sposobem, myślenia tych, którzy je używają. Przecież wysypisko nie szczeka od rana do wieczora. Nie wyje, nie ucieknie z wyznaczonego mu terenu i nie narobi tylu szkód, co psy. Wysypisko niebawem zamkną, zasypią próchnicą i posieją trawkę. Gdy trafią tu psy, będzie kolejne wysypisko 30 ton odchodów po psach. Zagnieżdżą się tysiące szczurów a wartość naszych domów i gruntów spadnie do 1/3. To chcecie nam burmistrzowie zafundować? Prędzej traficie na nasze taczki, niż psy do Uścikówca. 

Pozostałe wpisu, liczne telefony i bogata korespondencja odsyłają plan budowy nowego schroniska w kosmos. Nie pozastawiają złudzeń, że jego realizacja może kosztować Szramę radykalny spadek popularności.

Podobne artykuły