Ferie Mądrej Sowy

OBORNIKI. Ferie to wyjątkowy czas odpoczynku. Pracownice oddziału dziecięcego biblioteki publicznej zorganizowały spotkania dla dzieci, dbając o to, żeby ferie nie kojarzyły się z nudą. 

Zajęcia adresowane były dla dzieci z klubu Mądra Sowa, ich przyjaciół i czytelników. Składały się z czterech spotkań, w czasie których dzieci poznały wielu wyjątkowych ludzi i zwiedziły ciekawe miejsca miasta. Pierwszego dnia młodzi czytelnicy odwiedzili urząd miejski, poznały władze. Zwiedziły też pomieszczenia straży miejskiej. Następnie miały okazję zgłębić tajniki sztuki rzeźbiarskiej dzięki spotkaniu z panem Mieczysławem Kogutem. Poetka Maria Kogut czytała dzieciom opowieści o krasnoludkach. 

Kolejne spotkanie obfitowało w wiele wrażeń. Czytelnicy odwiedzili komendę policji w Obornikach, a Marcin Marcinkowski pokazał, jak odpowiedzialna jest praca policjanta. Tym razem bajki i baśnie czytały organizatorki ferii. Dzieci za pomocą pacynek stworzyły własne interpretacje baśni Czerwony Kapturek. 

Trzecie spotkanie upłynęło pod znakiem zabawy. W bibliotece odbył się też bal przebierańców. Tradycja nakazuje, żeby przebrane były nie tylko dzieci, ale też panie bibliotekarki i rodzice. Ostatnimi spotkaniami były – wizyta w straży pożarnej i pracowni witraży pana Krzysztofa Koszuty. Ulubione wiersze dzieci czytała poetka Jolanta Staniszewska. W czasie ferii znalazł się też czas na pracę plastyczną i wspólną zabawę. 

Podobne artykuły