Dzień Myśli Braterskiej

ROGOŹNO. W związku z przypadającym 22 lutego świętem wszystkich harcerzy, czyli Dniem Myśli Braterskiej, w miniony piątek druhowie gminnego związku drużyn ZHP z Rogoźna na czele ze swoim komendantem hm Władysławem Ruksem zorganizowali okolicznościową uroczystość, która odbyła się w ośrodku kultury RCK. 

Spotkanie miało formułę świecowiska, w którym harcerskie piosenki przeplatały się z gawędami i wspomnieniami przytaczanymi przez poszczególnych druhów. Świecowisko zapalili wspólnie byli i obecni komendanci hufców obornickiego i dziś już nieistniejącego rogozińskiego: Małgorzata Wiśniewska, Grażyna Urbaniak oraz Józef Zarębski i Brygida Marszał. Nie zapomniano też o uhonorowaniu świecami nieżyjących harcerskich działaczy. 

Spotkanie upłynęło w pięknej, nastrojowej atmosferze, wśród serdecznych wspomnień i w takt piosenek znanych równie dobrze przez młodszych i starszych druhów do których akompaniowali na gitarach Justyna Bartol-Baszczyńska, Bogdan Jeran i Robert Kornobis. Świecowisko zakończyło się tradycyjnym harcerskim kręgiem i iskrą przyjaźni, którą przekazał Władysław Ruks.

Podobne artykuły