Drugi tydzień ferii ze znaną pisarką

RYCZYWÓŁ. Drugi tydzień ferii w bibliotece publicznej upłynął co najmniej równie ciekawie jak poprzedni. Dzieci miały do dyspozycji całą gamę różnorodnych zajęć prowadzonych przez sympatyczne i troskliwe panie bibliotekarki. 

W ramach tematu przewodniego spotkań, jakim była twórczość Marii Kownackiej najmłodsi poznali bliską pokoleniom uczniów historię „Rogasia z Doliny Roztoki”. Słynny jelonek stał się bohaterem namalowanych przez dzieci kolorowych rysunków, które umieszczone zostały na specjalnej wystawie. Tematem prac plastycznych były także opowiadania i wiersze autorki książek dla najmłodszych Agaty Widzowskiej-Pasiak. Pisarka mogła na własne oczy zobaczyć dzieła młodych ryczywolan, gdyż w piątek 24 lutego na zakończenie ferii osobiście przybyła do biblioteki. 

Możliwość poznania ciekawego gościa sprawiła, że frekwencja znacznie przekroczyła przewidywania organizatorów. Wspólne czytanie wierszy, rebusy, zagadki i ciekawostki opowiadane przez autorkę wzbudzały w najmłodszych ciekawość i mobilizowały ich do aktywności. Godzinne spotkanie było dla wielu z nich z pewnością najciekawszym wydarzeniem zimowych wakacji. Tym bardziej, że każdy chętny mógł otrzymać autograf i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z sympatycznym gościem. Kierownik Aldona Janc z satysfakcją poinformowała nas, że w tegorocznych feriach w bibliotece  uczestniczyło około 40 dzieci.

Podobne artykuły