Wzorowa szkoła, wzorowy dyrektor

GMINA RYCZYWÓŁ. Wójt Gacek nie ukrywa swej satysfakcji z wyniku, jaki uzyskała szkoła w Ryczywole podczas badania jej wyników przez kuratoryjnych inspektorów. Ostatecznie uzyskała poziom „A” i jest to najwyższa z możliwych w pięciostopniowej skali ocena dla tego typu szkoły. Informacją tą Jerzy Gacek odpowiedział na zamieszczony na naszych łamach zarzut byłego radnego z komisji oświaty Roberta Zimnego: szczerze mnie dziwi, dlaczego w gminie nie rozpisuje się konkursów na dyrektorów szkół. 

Wójt odpowiedział mu podczas ostatniej sesji rady gminy: nie mam takiego obowiązku a zwłaszcza, gdy szkoła ma tak znakomitą ocenę. Nie wiadomo, którą ze szkół miał na myśli pan Zimny, bo do słów krytyki dodał też zdanie: musze zaznaczyć, że nie mierzę wszystkich jedną miarką i zdarzają się w gminie Ryczywół pozytywne wyjątki.

Wyjątek szkoły w Ryczywole jest z pewnością niewątpliwy, a na wysoką ocenę zapracowały władze gminy budując piękny i funkcjonalny obiekt, dyrekcja szkoły i pracujące w niej grono nauczycielskie. 

Gdyby cześć uczniów nadal uczęszczała do małych, a zlikwidowanych już na szczęście szkół we wsiach na północy gminy, nigdy nie mogłaby liczyć na dobre przygotowanie do dalszej nauki, pozostając na żałosnym poziomie rówieśników ze szkoły w Lipie.

Podobne artykuły