Ferie w bibliotece

RYCZYWÓŁ. Biblioteka  publiczna tak jak co roku zorganizowała dla młodych ryczywolan ciekawe zajęcia w związku z trwającymi feriami zimowymi. Tegorocznym hasłem przewodnim dwutygodniowych spotkań jest twórczość znanej pisarki Marii Kownackiej.

W minionym tygodniu uczestnicy zajęć poznali osobę świętego  Walentego, głównego bohatera popularnej książki „Plastusiowy  pamiętnik”  oraz  dzieje  Orderu  Uśmiechu. Każdego dnia, w  zależności od  tematyki spotkania, dzieci mogły spróbować swoich sił wykonując artystyczne papierowe  kwiaty, prawdziwego plastelinowego Plastusia, czy też własną  wizję  Orderu  Uśmiechu.

Nie zabrakło dnia poświęconego układaniu puzzli. Pierwszy  tydzień wspólnych wakacji w bibliotece zakończył się znakomitą wspólną zabawą, na którą składały się tańce grupowe i indywidualne oraz pyszny słodki poczęstunek. Jak poinformowała nas kierownik biblioteki Aldona Janc, w drugim tygodniu ferii najważniejszym wydarzeniem będzie spotkanie z autorką książek dla najmłodszych Agatą Widzowską-Pasiak, które odbędzie się w piątek 24 lutego. 

Podobne artykuły