Atrakcje na ferie w Obornikach i Rogoźnie

OBORNIKI, ROGOŹNO. Rosja wygrała mistrzostwa Europy a Polska nie wyszła z grupy. Ten pesymistyczny scenariusz stworzyły dzieci podczas ferii w Rogozińskim Centrum Kultury.

Grano w "piłkarzyki" wg podziału na grupy Euro 2012. Piotr i Ewa Szturmińscy wraz z Joanną Kanią starali się zorganizować wolny czas uczniom podczas ferii. Najmłodsi mogli poćwiczyć śpiew, taniec, karaoke lub powygłupiać się tańcząc na scenie. Zabawy odbywały się w różnych godzinach i każda osoba mogła wejść na nie bezpłatnie. Zapłacić trzeba było jedynie za wyjazd był do kina w Wągrowcu. W niedzielę zorganizowano balik dla najmłodszych.

W Obornikach jedną z rozrywek zapewniła komenda  policji. Najmłodsi, pod czujnym okiem Marcina Marcinkowskiego, mogli zwiedzić budynek, włączyć syrenę w radiowozie lub przebrać się za policjanta. Obornicki Ośrodek Kultury również zorganizował uczniom tydzień pełen wrażeń. We wtorek młodzież uczyła się robić własnoręczne walentynki. W środę puszczano filmy o tematyce walentynkowej dla najmłodszych i nastolatków. W piątek przygotowano koncert grupy Pi Er 2. Marek Raduli, Wojtek Pilichowski, Tomasz Łosowski – znani z takich zespołów jak Budka Suflera i Kombi – zahipnotyzowali widownię. Na występ przybyli nie tylko oborniczanie , ale również rogoźnianie. Jazzowo-rockowe trio grało przez ponad godzinę. Młodzież czeka jeszcze koncert grupy Camero Cat, łączącej teatr, kabaret i pop-rock – w najbliższą niedzielę o godz. 20.

Podobne artykuły