Seksowne gospodynie domowe na deskach obornickiego domu kultury

OBORNIKI. W niedzielę w sali widowiskowej w OOK zebrali się mieszkańcy Rożnowa, Żukowa i Objezierza, korzy  pokazali swoje umiejętności artystyczne podczas „Estradowych Potyczek Wsi”. Występy podzielone były na kilka kategorii. Śpiew, taniec, kabaret, gry z minionej epoki i wiele innych popisów można było się zobaczyć na deskach w domu kultury. 

Zespół ludowy Rożnowianie rozśpiewał publiczność. Dzieci z Żukowa i Objezierza pokazały, jak się bawiło w „chusteczkę haftowaną” lub tańczyło wisielaka. Obydwie zabawy pochodziły z tradycji wielkopolskiej. 

W kategorii "kabarety" motyw przewodni występów wszystkich trzech wsi był podobny: konflikt damsko-męski. Mężczyźni z Objezierza, przebrani za kobiety, narzekali na samych siebie, Rożnowianki przebrane za mężczyzn chwaliły walory mieszkanek wsi, a artyści z Żukowa narzekali na swoje panie do momentu, gdy nie weszły na scenę i zagoniły ich do kuchni. 

Granica pomiędzy sceną a widownią zanikła. Zespoły z trzech wsi traktowały siebie nawzajem jak członków wielkiej rodziny, czego dowodem były wspólne śpiewy i tańce. 

Gdy panie z Żukowa chciały zaśpiewać, zawołały do akordeonisty z Rożnowa, by im przygrywał. Po krótkiej chwili dołączyli do ich śpiewu pozostali obecni na sali. Ewa Brodzińska niezawodnie prowadziła spotkanie, dodając uroku całej zabawie.

Podczas potyczek żukowianki ogłosiły powstanie nowego zespołu, który ma na stałe zakorzenić się w życiu regionu. Jego nazwa jest wielce oryginalna – Zespół Seksownych Gospodyń Domowych. 

Podczas pierwszego popisu Seksowne Gospodynie radziły, aby wolny czas spędzać na "robieniu dzieci", ale obiecały, że kolejne występy będą promować inne,  równie ważne walory wsi.

Podobne artykuły