Pijany kierowca prowadził autobus szkolny

GMINA ROGOŹNO. Dawid B., 36-letni mieszkaniec Rogoźna, kierował będąc pod wpływem alkoholu autobusem szkolnym z 26 uczniami i dwójką osób dorosłych w środku. 

Dowozem dzieci do szkół zajmuję się prywatna firma z Rogoźna. Z powodu rozpoczynających się ferii policjanci rozpoczęli właśnie wzmożone kontrole autobusów i autokarów przewożących maluchy. Pierwszym ich odkryciem był Dawid, który pił dzień wcześniej i nie zdążył jeszcze wytrzeźwieć.

W piątek rano usiadł za kierownicą autobusu. Zabierał dzieci z okolicznych wsi i zawoził właśnie do szkoły podstawowej w Gościejewie. Najmłodszy z pasażerów miał siedem lat, najstarszy jedenaście. 

Tego poranka warunki na drodze były ciężkie. Śnieg i mróz utrudniały prowadzenie pojazdu. W takich okolicznościach skupienie kierowcy mogło decydować o życiu czy zdrowiu pasażerów. 

Dawid miał trudności ze skupieniem, ponieważ w jego żyłach płynęło ponad pół promila alkoholu. Ustaliła to – za pomocą alkomatu – policja, która zatrzymała autobus do kontroli na poboczu drogi w Gościejewie.  

Dzieci ewakuowano z pojazdu, kierowcy zabrano prawo jazdy. Teraz o jego losie zadecyduje sąd. Grożą mu dwa lata pozbawienia wolności. Władze gminy rozważają rozwiązanie umowy na przewóz dzieci z firmą, do której należał autobus.

Podobne artykuły