Otwarcie biblioteki

OBORNIKI. 3 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Biblioteki Publicznej w Obornikach po modernizacji. Remont trwał trzy miesiące, a jego owocem jest całkiem nowe oblicze książnicy. Miejsce to urzeka dziś swoją estetyką i niewątpliwie jest wizytówką miasta. Można tu oddawać się pasji czytelniczej, ale także skorzystać z bogatej oferty kulturalnej.

Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze. Do biblioteki przybyli m.in. burmistrzowie Tomasz Szrama i Anna Rydzewska, która była inicjatorkę przebudowy, zabezpieczyła nań środki i zadbała o dokumentację. Podziękowała jej za to dyrektor biblioteki oraz następca byłej burmistrz. Nie zabrakło starostów, przybyli ks. Rafał Banaszak, radni obecnej i minionej kadencji, bibliotekarze, a także dyrektorzy szkół, przedszkoli, instytucji, przedstawiciele towarzystw współpracujących z biblioteką oraz czytelnicy. 

Krystyna Eichler w krótkim przemówieniu przedstawiła działalność biblioteki i podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w remont. Szczególne podziękowania kierowała do obojga burmistrzów, bez których wsparcia to przedsięwzięcie byłoby niemożliwe. Słowa uznania należały się też projektantom, pracownikom urzędu miejskiego, inspektorom nadzoru, a także właścicielowi firmy, która przeprowadziła modernizację. Dyrektor Krystyna Eichler dziękowała również swoim pracownikom i czytelnikom, którzy pomogli przy porządkowaniu pomieszczeń i wnoszeniu księgozbioru. W części artystycznej wystąpił Krzysztof Warguła i uczennice obornickiego LO Żaneta Bułgajewska i Monika Singer.

Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali Krystyna Eichler, Anna Rydzewska, Tomasz Szrama, Adam Olejnik i przedstawicielka najmłodszych czytelników Patrycja Stachowiak. Po poświęceniu nowych pomieszczeń przyszedł czas na tort, zwiedzanie i rozmowy.

Podobne artykuły