Kiedy babcia była mała

POŁAJEWO. Te i wiele innych piosenek mogli usłyszeć dziadkowie i babcie zaproszeni na urocze przedpołudnie z wnukami z połajewskiego przedszkola. 26 stycznia zapisze się w pamięci dziadków i kochających wnucząt jako dzień pełen niespodzianek i ciepłych słów. O godz. 10.00 trwały uroczystości związane z obchodami szczególnych Dni Babci i Dziadka. Na scenie prezentowały się dzieci z oddziałów Krasnoludki pod opieką pań Gabrieli Maciszewskiej i Mariki Kaszuby oraz z oddziału Misie z wychowawczynią Elżbietą Bednarek. W wykonaniu milusińskich można było obejrzeć starannie przygotowane programy artystyczne. 

Dziadkowie podziwiali piękne stroje pociech, układy taneczne i z uwagą przysłuchiwali się wierszykom, w których tak wiele było o bezinteresownej miłości wnucząt i dziadków. Starsza grupa wykazała się w tańcach, jednym z dużymi piłkami plażowymi, a drugim na kowbojską nutę i w stylowych kapeluszach. Maluszki dały też popis swoich umiejętności, które zdobyły na zajęciach karate. Widok dużej grupy dzieci w kimonach, wydających bojowe okrzyki w rytm prezentowanych figur rozczulił nawet najmniej skłonnych do wzruszeń panów. 

Na zakończenie występów dzieci rozdały ukochanym seniorom rodów pomysłowe własnoręcznie wykonane upominki. Ze sceny popłynęły też życzenia od dyrekcji i pracowników Publicznego Przedszkola Baśniowa Kraina w Połajewie. Dyrektor Ewa Pawlęty życzyła przede wszystkim zdrowia i radości z kontaktów z wnuczętami. Rozmowy przy gorącej kawie i ciastach dopełniły całości przyjemnych wrażeń tego dnia. 

Podobne artykuły