Skowronki karnawałowo

RYCZYWÓŁ. Na zaproszenie gminnego ośrodka kultury po raz kolejny w ostatnim czasie do Ryczywołu przybył z koncertem znany Chór Dziewczęcy „Skowronki” z Poznania. Niezwykle utytułowany, mający w swoim dorobku wiele krajowych i międzynarodowych tournee zespół pod batutą Alicji Szelugi wystąpił z karnawałowym programem w nowoczesnej auli szkoły podstawowej. 

W bogatym repertuarze znalazły się zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne pieśni polskie, amerykańskie, włoskie, skandynawskie, a nawet macedońskie i estońskie. Chórzystki, znakomicie przygotowane i niezwykle utalentowane, radziły sobie nawet z mało znanymi językami wykonując takie utwory, jak chociażby estoński „Lauliku Lapsepoli”, perfekcyjnie, dlatego też zbierały głośne i zasłużone brawa ze strony ryczywolskiej publiczności. Jak podkreślano w trakcie koncertu, w znakomitym przygotowaniu chórzystek niemałą zasługę ma instruktorka Benigna Jaskulska. 

Część utworów wykonywana była przez solistki Annę Marię Nowak, Agatę Wróbel, Katarzynę Różańską, Antoninę Busse, Annę Graczyk i Dominikę Jachnik. Niektóre chór wykonał przy akompaniamencie fortepianu, na którym grał Czesław Łynsz. Gdy utworem „Chattatonga choo choo” chór zakończył składający się z kilkunastu utworów program, publiczność zgodnie poprosiła o bis, a dziewczęta bez wahania zaśpiewały jedną z polskich znanych i wpadających w ucho piosenek ludowych, jeszcze raz wywołując burzliwe oklaski. 

W imieniu zgromadzonych na widowni mieszkańców Ryczywołu, za niepowtarzalny, pełen muzyki wieczór podziękował dyrektor GOK Tomasz Barański, wręczając jednocześnie bukiet kwiatów dyrygent Alicji Szeludze. Mamy nadzieję, że poznańskie „Skowronki” wkrótce ponownie zawitają w Ryczywole.

Podobne artykuły