Sąd: Poznań zamiast Wągrowca

POWIAT OBORNICKI.  Jak nie kijem, to pałką, czyli Poznań zamiast Wągrowca – tak można w skrócie określić przenosiny obornickiego sądu

Ten w Obornikach może zostać już tylko małą filią załatwiającą jedynie sprawy najprostsze. Zamiast prezesa będzie kierownik a z każdą większą sprawą trzeba będzie jechać do Poznania. Taką obietnicę udało się uzyskać obornickim samorządowcom pod przywództwem Adama Olejnika. Aż tyle lub tylko tyle.

Jak już pisaliśmy, Olejnik udał się do stolicy w sprawie reformy w prokuraturach i sądach. Złożył wniosek o utrzymanie obornickiego sądu i prokuratury na ręce samego ministra Gowina, a ten obiecał go ewentualnie uwzględnić. Wynikiem zmiany decyzji może być przekierowanie mieszkańców powiatu obornickiego z Wągrowca do Poznania, bo taką jurysdykcję miał wskazać Obornikom minister. 

Tyle sąd. Wciąż nie ma jednak informacji dotyczącej prokuratury. Czy i ta trafi też do Poznania, czy pozostanie w Wągrowcu, tego wciąż nie wiadomo. Jedno jest niemal pewne, tak jak jest obecnie już niebawem nie będzie.

Sąd w Poznaniu to może nie być dobra wiadomość dla mieszkańców Rogoźna, którym niewątpliwie o wiele bliżej do Wągrowca.

Podobne artykuły