Podróże z komplikacjami

ROGOŹNO. Nie ma już ministra Grabarczyka, są nadal kłopoty z podróżą koleją. Opisujemy je bardzo często. Po uszkodzeniu sieci trakcyjnej, do którego doszło w minionym tygodniu w Rogoźnie, problemy komunikacyjne dosięgły pasażerowie pociągów podróżujących na trasie Poznań – Piła. Przed godziną 12 pękł izolator sieci trakcyjnej – doprecyzował Łukasz Więcek z Zakładu Linii Kolejowych w Poznaniu. – Do uszkodzenia doszło w chwili, gdy przejeżdżał tędy pociąg. Skład zaplątał się w sieć – dodał w rozmowie z nasza redakcją. 

Pociąg udało się „uwolnić” z sieci, jednak sieć trzeba było odtworzyć. – Na miejscu awarii pojawili się pracownicy, którzy starali się jak najszybciej przywrócić ruch.

Ruch pociągów został wstrzymany na jednotorowej trasie Rogoźno – Budzyń. Podróż tą trasą była utrudniona, gdyż wprowadzono ruch wahadłowy i komunikację zastępczą. Pociąg dojeżdżał z Poznania przez Oborniki do Rogoźna i tam kazano pasażerom przesiąść się na autobus. Do pociągu wracano w Budzyniu, aby dalej jechać do Piły.

Podobne artykuły