Mieszkania na wyprzedaż

GMINA OBORNIKI. Już ponad 140 wniosków wpłynęło do gminy w sprawie półdarmowej sprzedaży mieszkań. Wszystkie dotyczą lokali o wysokim i dość wysokim standardzie. Najwięcej w blokach, trochę w kamienicach i to w tych najsolidniejszych. 

Wbrew założeniu władz gminy, mającym na celu pozbycie się najgorszych lokali, nie znalazł się na liście chyba ani jeden wniosek dotyczący takiego lokalu. Lokatorzy mieszkań z grupy tych najgorszych i najbardziej zdewastowanych należą do osób o niskich dochodach i trudno się było spodziewać, że zechcą wykupić zajmowane ruiny. 

Na liście wspomnianych 140 chętnych do wykupu mieszkań ze 85% bonifikatą jest dziwnie dużo osób zbliżonych do szeroko rozumianych kręgów władzy. Można zatem zaryzykować przypuszczenie, że to głównie im miały wprowadzone przepisy rozdzielić te wyjątkowe bonusy. Na koniec warto przypomnieć, że w mieszkaniach należących do gminy mieszka oprócz burmistrza jedna z jego ulubionych radnych oraz osobisty doradca,  o członkach rodzin prominentnych osób nawet nie wspominając.

Podobne artykuły