Golnica Cup

RYCZYWÓŁ. W sobotę 28 stycznia w miejscowej hali sportowej odbył się zorganizowany przez zarząd Klubu Sportowego Golnica turniej piłki nożnej „Golnica Cup”. Turniej przeznaczony był dla orlików, czyli zawodników z rocznika 2001 i młodszych.

Poza drużyną organizatorów, w turnieju uczestniczyły zespoły reprezentujące Wełnę Rogoźno, Spartę Oborniki i Radwan Lubasz. Zwycięzcą sportowych zmagań okazała się drużyna z Rogoźna, która w finale pokonała 4:1 Spartę po czterech golach Jakuba Złocha. W meczu o trzecie miejsce Golnica wygrała 5:1 z Radwanem po trzech golach Gracjana Olecha i dwóch Mikołaja Gruchota.

Każdy z zespołów został nagrodzony pucharem, dyplomem i otrzymał pamiątkowy proporczyk. Przyznano też nagrody indywidualne, i tak statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Julian Bolimowski, a najlepszego zawodnika Kamil Kruger. W trakcie turnieju, który przebiegał w prawdziwie sportowej i sympatycznej atmosferze, zawodnicy mogli liczyć na gorący doping, a także słodycze i napoje, wzmacniające ich siły.

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy zostali zaproszeni na smakowity obiad. Uczestnicy turnieju, trenerzy, rodzice i kibice podkreślali dobrą organizację imprezy, którą zawdzięczamy zarządowi Golnicy – Mariuszowi Nowackiemu, Robertowi Zimnemu i Dawidowi Gruchotowi oraz miejscowym sponsorom.