Orlen w Rogoźnie

ROGOŹNO. Poniedziałek można uznać za ważny dzień dla wszystkich kierowców zarówno mieszkających w Rogoźnie, jak i przejeżdżających przez miasto. W samo południe, w pięknej słonecznej pogodzie miało bowiem miejsce otwarcie najnowocześniejszej w okolicy stacji benzynowej. Stacja będąca na zasadach franczyzy obiektem PKN Orlen należy do Jerzego Magdy i jego rodzinnej firmy.

Uroczystość rozpoczęta została przez właściciela, który podziękował za przybycie licznym gościom, w tym samorządowcom, na czele z włodarzami Rogoźna i starostą wągrowieckim, przedstawicielom firm budujących stację i swoim pracownikom, a następnie zaprosił do wspólnego przecięcie wstęgi burmistrza Bogusława Janusa i jednego z dyrektorów PKN Orlen. 

Gdy wstęga symbolicznie została rozcięta prowadzący uroczystość Ryszard Dworzański poprosił proboszcza Jarosława Zimnego o poświęcenie całego obiektu. Proboszcz rozpoczął od odmówienia okolicznościowych modlitw, a następnie przeszedł z kropidłem po całej nowoczesnej i funkcjonalnej stacji nie żałując wody święconej nawet w myjni. Burmistrz Janus spoglądając na cyfrowy wyświetlacz z cenami paliw, na którym koszt oleju napędowego nieubłaganie wyświetlał 5,49 zł/l, życzył wszystkim korzystającym ze stacji kierowcom, aby cena ta spadła z powrotem poniżej magicznej granicy 5 zł. Obecni przyjęli te życzenia głośnymi oklaskami.

Nowa stacja, zachęcająca kierowców estetyką i dobrej jakości paliwem, poza tym, że jest pierwszą stacją znanej marki na terenie gminy Rogoźno, ma jeszcze jeden plus. A mianowicie, jak podkreślali z dumą pracownicy obsługi, wchodząca w skład kompleksu myjnia jest jedyną w promieniu kilkuset kilometrów ręczną myjnią Orlenu. Pisząc o stacji nie wypada też pominąć popularnych orlenowskich hot-dogów, które teraz będzie można kupić na miejscu, bez konieczności wyjeżdżania do Obornik albo Wągrowca.

Podobne artykuły