Od stycznia rusza program recyklingowy

GMINA OBORNIKI. Nowy prezes PGKiM Sławomir Haraj, licząc się z rychłym zakończeniem działalności wysypiska śmieci w Uścikówcu, planuje wywóz śmieci do Moraska. Potrzebuje jednak pieniędzy na stację przeładunkową. Do Moraska jest dalej niż do Uścikówca, wiec trzeba będzie się liczyć ze wzrostem cen za wywóz nieczystości stałych. Ma on jednak i na to radę. Można ją streścić jednym słowem – recykling. 

Już niebawem będzie można odebrać w siedzibie PGKiM wielokolorowe worki, do których mieszkańcy będą sortować swe śmieci. Będą to worki na tworzywa sztuczne i aluminium, na papier i tekturę oraz na opakowania szklane – białe i kolorowe. Zawartość worków ustawionych w określonym dniu, raz w miesiącu będzie wywożona gratis. Program segregacji odpadów komunalnych systemem workowym pozwoli na to, że w pojemnikach na śmieci będzie ich o wiele mniej, a to z kolei pozwoli na znaczną oszczędność w budżecie domowym.

Oszczędzać będzie też samo PGKiM. Jak poinformował nas Władysław Haraj, jest plan by uruchomić przy wysypisku linie sortowniczą. Dzięki temu będzie można odzyskać tony skupowanego do recyklingu surowca. Mieszkańcy gminy nie powinni też mieć już problemów ze zużytym sprzętem elektronicznym i AGD oraz z odpadami wielkogabarytowymi. Te spółka PGKiM będzie przyjmować nieodpłatnie w siedzibie przy ulicy Lipowej. Program recyklingu ma ruszyć już od 1 stycznia i można mu tylko przyklasnąć. 

Podobne artykuły