Mistrzynie i wicemistrzynie z Obornik

OBORNIKI. Drużynowa gimnazjada w tenisie stołowym odbyła się w Krzyżu. Zawody przeprowadzono na 16 stołach a sędzią głównym był Andrzej Lemieszko. Startowało 14 drużyn chłopców i 14 drużyn dziewcząt – reprezentantów wielkopolskich powiatów wyłonionych w ramach eliminacji gminnych, powiatowych i rejonowych.

Obornickie gminę i powiat reprezentowały dwie drużyny, które wygrały zawody rejonowe. Obie drużyny, Gimnazjum Objezierze (Agnieszka Koch i Agnieszka Lipska) oraz Gimnazjum nr 1 z Obornik (Małgorzata Gliniany i Anna Grotowska) składały się z dziewcząt na co dzień trenujących w Uczniowskim Klubie Sportowym Tenisa Stołowego pod wprawnym okiem Stanisława Hyżyka. Turniej przebiegł wyjątkowo pomyślnie dla obornickich reprezentantek i w efekcie końcowym zdobyły mistrzostwo i wicemistrzostwo, pokonując faworyzowane drużyny z Niechanowa czy Śmigla. Drużyna chłopców Gimnazjum nr 1 spisała się niestety gorzej, ostatecznie została sklasyfikowana na pozycji 9-4.

Cieszy fakt, iż na tle Wielkopolski tenis stołowy Obornik bryluje. Jest to z całą pewnością zasługa żmudnej pracy trenerskiej pana Stanisława, zawodniczek i zawodników, działaczy klubowych oraz wsparcia jakiego udzielają władze samorządowe. Życzymy obu Agnieszkom, mistrzyniom Wielkopolskim udanego startu na mistrzostwach Polski SZS.