Ksiądz dziekan: nie poddawajmy się manipulacji

OBORNIKI. W miniony wtorek w kościele św. Józefa, w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, wszyscy oborniccy proboszczowie koncelebrowali Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Przewodniczył jej ks. dziekan Józef Kamzol. Ze stropu kościoła zwisały dwie biało czerwone wstęgi, przed ołtarzem wypisano datę 13 grudnia. 

Słowo Boże wygłosił ks. proboszcz Rafał Banaszak. Przypomniał on wydarzenia i emocje towarzyszące wprowadzeniu stanu wojennego. Czynimy jak czynili nasi ojcowie, jak czynili ci, których 30 lat temu zaskoczyło wprowadzenie stanu wojennego. Modlimy się dzisiaj za miłość, zwalczanie nienawiści. Zwłaszcza u tych, którzy innych o nienawiść posądzają. 

W kościele modliło się nieco ponad sto osób. Na zakończenie liturgii ksiądz dziekan zwrócił uwagę na tak niską frekwencją i zobowiązał obecnych, by dbali o historię swojej Ojczyzny i nie poddawali się manipulacji. Dzisiaj dowiedziałem się, że 50% Polaków uważa, że stan wojenny był uzasadniony. Moi drodzy, co się z nami stało? Naród, który traci swoją pamięć, traci swoją godność, traci swoją suwerenność.

Na koniec wspólnie odśpiewano „Boże coś Polskę”.

Podobne artykuły