Czekając na lodowisko

OBORNIKI. Z informacji magistratu wynika, że powstanie wreszcie w Obornikach lodowisko. Będzie to obiekt mobilny o wymiarach tafli 20 na 40 metrów. Ma powstać przy boisku na ulicy Obrzyckiej za kwotę ponad 800 tys, zł, a jego wykonawca będzie firma Budowa Lodowisk TOL z Warszawy.

Gmina ma otrzymać na to przedsięwzięcie dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki wysokości 50% kosztów kwalifikowanych wykonanego lodowiska. Będzie drogo, ale będzie. Tu przypominamy, że lodowisko było zaplanowane jeszcze na koniec 2010 roku przez poprzednie władze Obornik. Wynik wyborów samorządowych pogrzebał plany i przez cały rok następny lodowisko było jedynie obietnicą. 

To planowane poprzednio miało być w pierwszym roku dzierżawione od firmy Mostostal Wrocław handlującej takimi systemami. a potem zakupione, jako używane za około 300 tysięcy. Anna Rydzewska chciała, aby lodowisko było użytkowane przez oborniczan bezpłatnie. Teraz trzeba się będzie się liczyć z opłatą za wstęp. Jeżeli przydługie oczekiwanie na lodowisko wzmogło apetyt miłośników łyżew, to frekwencja powinna dopisać.  

Podobne artykuły