W sprawie papieskiego patronatu

GMINA OBORNIKI. Po tym, jak burmistrz Szrama ogłosił, iż ma zamiar powierzyć patronat nad Obornikami bł. Janowi Pawłowi II, przyszedł czas na krok kolejny. Burmistrz o pomoc swą poprzedniczkę Annę Rydzewską. 

Oboje w asyście ks. dziekana Józefa Kamzola udali się kilkanaście dni temu do arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, by go prosić o wstawiennictwo i zasięgnąć opinii w sprawie patronatu. Arcybiskup przyjął ich miło a nawet ciepło. Nie był przeciw, ale i niczego konkretnego nie obiecywał. Młyny Watykanu wolno mielą i wskazana jest w każdej sprawie ogromna cierpliwość. 

Jeszcze wolniej przebiegają konsultacje społeczne, które Szrama obiecał obywatelom gminy. Podczas sesji rady miejskiej coraz bardziej niezależna radna Renata Wąsowicz zapytała burmistrza wprost: na ile są te konsultacje zawansowane, czy to jest tylko nadal wyłącznie możliwość wypowiadania się na maila urzędowego?  Co do pozorów przeprowadzania jakichś konsultacji jej opinia była stanowcza. – To nie jest nawet sondaż, to jest najwyżej wyrażanie opinii i moim zdaniem nie można tego uznać za konsultacje społeczne. Jakie są więc plany przeprowadzenia tej konsultacji. Jak na terenach wiejskich? Czy jest planowany udział w tym przedsięwzięciu wszystkich sołtysów? Na koniec zapytała: kiedy pan burmistrz zamierza zakończyć konsultacje?

Burmistrz jak zwykle nie miał odpowiedzi, bo mu jej zapewne  doradca nie przygotował.

Podobne artykuły