Pogoń Audi za BMW – policja ujęła sprawcę wypadku z Garbatki w Bogdanowie

POWIAT OBORNICKI. W miniony czwartek doszło do wypadku na szosie krajowej nr 11, w pobliżu przejazdu kolejowego w Garbatce. Jadący samochodem marki BMW mieszkaniec Chodzieży wymusił pierwszeństwo przed kierującym samochodem również marki BMW mieszkańcem Rogoźna. Rogoźnianin wraz z pojazdem znaleźli się w rowie. Na szczęście obrażenia poszkodowanego nie okazały się groźne.

Sprawca, gdy tylko zobaczył konsekwencje swojej jazdy, nacisnął mocniej pedał gazu i uciekł z miejsca wypadku. Prawdopodobnie uszło mu by to na sucho, gdyby nie kierowca samochodu marki Audi, który widząc całe zdarzenie wdał się w pościg za sprawcą kolizji. Podczas pościgu zadzwonił na policję i podał opis samochodu oraz kierunek jazdy uciekiniera. 

Patrol policji zaczaił się na BMW w Bogdanowie. Po zatrzymaniu samochodu kierowca nie przyznał się do winy, udając zdezorientowanego całą sytuacją. Kierowca Audi, jadący cały czas za nim, zaparkował w pobliżu radiowozu i rozpoznał sprawcę wypadku. Tyle wystarczyło policji, by zatrzymać kierowcę BMW. 

Sprawca nie przyznał się do winy nawet na komisariacie. Dopiero podczas spisywania zeznań świadków, "przypomniał sobie" o zdarzeniu w Garbatce. Sprawca wypadku a zarazem uciekinier okazał się człowiekiem majętnym, właścicielem jednej z największych firm w Chodzieży.

Podobne artykuły