O obwodnicy, melioracji i tchórzach

GMINA OBORNIKI. Radny Andrzej Ilski złożył kolegom z komisji terenowej interesująca dość propozycję. Zaproponował, by zamiast drobnych inwestycji drogowych zrobić jedną, ale bardzo ważną dla wszystkich. Chodzi o obwodnicę po torach wronieckich przez most kolejowy wydłużając istniejącą schetynówkę. Dotąd tego nie można było zrobić, bo PKP nie przekazało gminie torowiska. Teraz jest już taka możliwość zwłaszcza, że gminą, powiatem i województwem rządzi PO i można się łatwo w tej sprawie porozumieć a sukces zależy jedynie od dobrej woli rządzących. Przeciwko tej propozycji byli radni Haraj, Lemański i Dreger. 

Znacznie szersze poparcie zyskała jego druga propozycja. Uważa, że zamiast marnować pieniądze na kolejne boisko lepiej przeznaczyć je na meliorację i regulację od dawna zaniedbanych rowów.

– Rolnicy płacić będą więcej podatku a trącą na zalewanych łąkach i polach. Zamiast budowy kolejnego boiska w Objezierzu ważniejsze byłoby lepiej meliorować. Pieniądze na ten cel można by uzyskać rezygnując z boiska w Objezierzu. Pomysł spodobał się szczególnie radnemu Harajowi, który sam ma problem z zalewaniem Ilskiego poparła niemal cała komisja a przeciw byli jedynie Dreger z Lemańskim. Wobec takiej przewagi propozycja zyskała poparcie komisji. Ilski nie ma jednak pewności, czy popierający go radni nie zmienią zdania podczas sesji rady. Tych, którzy tak postępują nazwał publicznie – tchórzami.

Podobne artykuły