Kolejne derby dla spartanek

OBORNIKI. Piłkarki ręczne obornickiej Sparty w swoim kolejnym meczu pokonały we własnej hali AZS AWF Wolkswagen  Poznań 29:24 (16-9).  Początek meczu to wyrównana walka  z obu stron, ale następne minuty to zdecydowana przewaga spartanek, głównie za sprawą dobrze grającej w tym dniu Urszuli Filody oraz dobrej postawy w bramce Ewy Wozińskiej. Przejętej inicjatywy obornickie zawodniczki nie oddały do końca pierwszej połowy.

Obawiałem się tego meczu a szczególnie początku tego spotkania: kontuzja podczas rozgrzewki wykluczyła z gry Dominikę Walkowiak, nie w pełni sił po chorobach i kontuzjach  były aż cztery zawodniczki – komentował wydarzenia na boisku trener Konitz. Obawy te potwierdziły się w drugiej połowie meczu, kiedy poznanianki wyłączyły z gry Filodę. Po wysokim prowadzeniu w 50 minucie (25:16) nastąpił okres chaotycznej gry naszego zespołu i przeciwnik zbliżył się na 5 bramek. Ostatecznie spartanki wygrały i zajmując trzecie miejsce w tabeli ze stratą 2 punktów do wicelidera nie tracą szans na awans do play off .

Sparta: Wozińska, Galczewska, Filoda 10, Gładecka 8, Cieśla 6, Kowalewska 3, Niedzielska 1, Kacprzak 1, Celka, Borkowska, Szczęsna.

Zakończyły się w tym roku mecze w rozgrywkach  I ligi. Kolejny mecz dopiero 14 stycznia z Kościerzyną w Obornikach. Zapraszamy wszystkich kibiców na XIII edycje Gwiazdkowego Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek który odbędzie się z udziałem 12 zespołów z całej Polski 16-18 grudnia w Obornikach. Podczas trwania turnieju będzie można nabyć kalendarz spartanek na 2012 rok.