Emocjonujący turniej szczypiornistów

OBORNIKI. W weekend odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Ręcznej Juniorów Młodszych. Do Obornik zawitało 9 ekip z całej Polski; Zagłębie Lubin, 7 Legnica, Kusy I Szczecin, Kusy II Szczecin, Nielba Wągrowiec, Zew Świebodzin, UKS Spartakus Zielona Góra, Żagiew Dzierżoniów, Chrobry Głogów. Dziesiątą drużyną w turnieju była oczywiście ekipa gospodarzy SKF Sparta Oborniki. 

W piątek i sobotę 150 młodych szczypiornistów walczyło w grupach o wyjście do półfinałów. Gospodarze wygrali 3 mecze grupowe z Legnicą, Kusym i Zewem Świebodzin, przegrali z Zagłębiem Lubin i tym sposobem znaleźli się w strefie medalowej turnieju obok NIelby, Zagłębia i Kusego Szczecin. 

W niedzielne przedpołudnie odbyły się emocjonujące półfinały. Przy pełnej widowni obornicka Sparta wygrała z Nielbą Wągrowiec 28:27. W tym pojedynku 30 sekund przed końcem meczu oborniczanie przegrywali jedną bramką. Zwycięską bramkę z końca boiska na kilka sekund przed syreną końcową zdobył Szymon Ratajczak stając się bohaterem spotkania. Kibice oszaleli na trybunach i o emocje w pojedynku o turniejowe złoto z Zagłębiem Lubin nie trzeba było się martwić. 

Sparta chciała się zrewanżować za porażkę w grupie i od początku meczu postawiła trudne warunki, dobra postawa obornickich bramkarzy Pawła Rybarczyka I Sebastiana Kustonia była w tym dniu kluczem do zwycięstwa i tego dnia Zagłębie Lubin musiało uznać wyższość gospodarzy przegrywając mecz 21: 20. Wśród nagrodzonych na turnieju znalazło się kilku szczypiornistów Sparty: królem strzelców został Artur Klopsteg, do siódemki turnieju wybrano Jana Okpisza i Piotra Myszkowskiego. 

Brawa należą się również organizatorom turnieju, wszyscy zawodnicy i trenerzy wyjechali z turnieju z nagrodami. Urząd miejski ufundował koszulki z logo turnieju dla każdego uczestnika, sponsorzy obdarowali najlepszych zawodników cennymi upominkami. Na łamach naszej gazety organizatorzy Przemysław Cebulski i Marek Arciszewski chcieliby serdecznie podziękować za pomoc i stworzenie sportowego święta: urzędowi miasta, OCS Oborniki, Jomat, Teer, Rosett, CDN, Mediamax, Pizzerii Zamkowa, rodzicom zawodników, publiczności licznie przybyłej na trybuny.

Podobne artykuły