Pojedynek na głosy

OBORNIKI. W minioną niedzielę w budynku OOK doszło do niecodziennego pojedynku. Naprzeciwko siebie stanęły dwa obornickie chóry – Cantilena i Con Brio. Przez prawie dwie godziny rywalizowały o miano najlepszego w kategorii muzyka filmowa. 

Turniej zorganizowany przez OOK był świetnie przygotowany. Ikony kinematografii, między innymi Churlie Chaplin, Zorro, Marilyn Monroe, były na wyciągniecie ręki. Ochotnicy i pracownicy OOK przebrali się za znane postacie, aby stworzyć odpowiedni nastrój. Kategorie to między innymi hity kina dziecięcego, motywy z filmów historycznych i przeboje kina amerykańskiego. 

Pojedynek pomiędzy chórami był bardzo zacięty. Artyści przebierali się w różne stroje. Dyrygent Tomasz Wyrzykowski z Cantileny w zależności od utworu miał na sobie inne przebranie – przy „Czterech pancernych” czapkę czołgisty i karabin, „Królu Lwie” pluszowego lwa oraz perukę przypominająca grzywę. Con Brio postawiło na symbolikę. Przy „Sunrise, Sunset” z filmu „Skrzypek na dachu” wokaliści trzymali świeczki, a wokalistki słoneczniki. Przy  „Ogniem i mieczem” jedna z chórzystek śpiewała przebrana za szlachciankę. 

Sędziami byli słuchacze, którzy dostali czerwone i zielone kartki. Po każdej rundzie podnosili kartkę odpowiadającą chórowi, który ich zdaniem lepiej wypadł w danej konkurencji. Śmiech z widowni, który towarzyszył występom, był świadectwem udanego pomysłu i dobrej zabawy.

Podobne artykuły