Okpisz: tylko trzy szkoły średnie w powiecie

POWIAT OBORNICKI. Jedno liceum w Obornikach, jeden zespół szkół w Obornikach i jeden zespół szkół w Rogoźnie – tymi słowami wicestarosta Andrzej Okpisz skomentował plany restrukturyzacji szkół powiatowych. 

W poprzednich numerach opisywaliśmy  plany starostwa dotyczące przeniesienia Zespołu Szkół w Objezierzu. Władze powiatu i rada pedagogiczna uspokajały rodziców twierdząc, że do takiej decyzji nie doszło.  Jednak zdanie wypowiedziane przez Okpisza na sesji rady w Obornikach wskazuje wyraźnie, że do przeniesienia musi dojść. 

Starostwo chce pozostawić w Obornikach jeden Zespół Szkół, ale raczej nie zlikwiduje dawnej zawodówki, czyli Zespołu Szkół im. Kutrzeby. Plany przeniesienia Objezierza do Rogoźna, związane z blisko godzinnym dojazdem uczniów na koszt ich rodziców, były tak egzotyczne, że w końcu ktoś poszedł po rozum do głowy i teraz mówi się o przeniesieniu do obornickiej zawodówki. 

Wysłanie uczniów z Objezierza do Obornik to bardziej realne rozwiązanie. Starostwo nadal upiera się, że do żadnych konkretnych decyzji nie doszło, jednak wypowiedź Okpisza świadczy, że wkrótce zostaną podjęte. Powiat zastanawia się jeszcze, jak zakończyć istnienie szkoły w Objezierzu w taki sposób, by rodzice i uczniowie nie protestowali. Niepokoje nauczycieli mają zostać zneutralizowane przez nieoficjalnie sygnalizowaną decyzję o tym, że dotychczasowy dyrektor szkoły w Objezierzu ma objąć funkcję dyrektora w Obornikach od przyszłego roku i pociągnąć za sobą własnych nauczycieli. 

Podobne artykuły