Oborniczanka mistrzynią Europy

OBORNIKI. Sukcesem dla obornickiego sportu zakończyły się mistrzostwa Europy w karate shotokan, które odbyły się w Bielsku Białej. W tej najsilniejszej federacji karate wystartowało  405 zawodników z 22 krajów. Polska reprezentacja zdobyła siedem medali, z czego aż trzy padły łupem najlepszej zawodniczki całych mistrzostw Olgi Chmielewskiej. 20-letnia studentka AWF, reprezentująca barwy Obornickiego Klubu Karate, na co dzień  trenująca pod okiem Wojciecha Blocha, odniosła największy sukces w swojej krótkiej, ale już bogatej w najważniejsze  medale karierze.

W pierwszym i drugim dniu mistrzostw  odbyły się konkurencje kadetów i  juniorów. Nasza zawodniczka,  jako liderka drużyny kata kobiet juniorów, poprowadziła zespół przez trudne eliminacje do samego finału, w którym po popisowym wykonaniu kata Polki zdobyły złoty, medal wyprzedzając na podium silne reprezentacje Węgier i Serbii. 

To był dopiero przedsmak tego co miało stać się w niedziele kiedy do boju ruszyli seniorzy. Olga wystartowała w swojej koronnej konkurencji kata indywidualnego. Najpierw eliminacje rozgrywane w systemie play-off, potem  punktowany półfinał i  historyczny finał stał się faktem. Jako jedyna z polskich seniorek zaszła tak daleko. W finale, po wykonaniu swojego układu, zdobyła brązowy medal, ustępując reprezentantkom Niemiec. W tym samym dniu  odbyły się eliminacje i finały kata drużynowego seniorek. Polska drużyna z Chmielewską weszła do finału, gdzie nieznacznie przegrała z reprezentacją Niemiec i Portugalii plasując się na trzecim miejscu podium wraz z zespołem Serbii.

Jeden złoty i dwa brązowe medale mistrzostw Europy to podsumowanie startu Olgi Chmielewskiej, który przejdzie do historii obornickiego sportu. Do tego dwa tytuły wicemistrzyni świata, wywalczone we wrześniu w Chicago, oraz mistrzostwo Polski  juniorek i seniorek. Nagrodą za ten wspaniały sukces będzie coroczne spotkanie wybitnych sportowców-medalistów mistrzostw Europy i świata z minister sportu  w Warszawie. Kilka dni odpoczynku i powrót do treningu w macierzystym Obornickim Klubie Karate. Przed Olgą okres przygotowawczy do przyszłorocznych pucharów Europy i świata.

Podobne artykuły