Dzień Seniora

RYCZYWÓŁ. Emeryci zrzeszeni w miejscowym kole PZERiI zorganizowali w sobotę 26 listopada uroczystość z okazji obchodzonego na całym świecie Dnia Seniora. Wszystkich uczestników spotkania powitał prezes koła Ryszard Kienitz, szczególnie dziękując za przybycie zaproszonym gościom, wśród których znaleźli się wójt Jerzy Gacek, dyrektor GOK Tomasz Barański wraz z zespołem Ryczywolanie, Czesława Sołtysiak i Franciszek Matelski reprezentujący rejony związku emerytów w Rogoźnie i Obornikach oraz Barbara Słabolepsza-Rojna z obornickiego PCPR. Prezes złożył wszystkim członkom koła serdeczne życzenia z okazji ich święta, a następnie poprosił o wystąpienie Marię Jasińską, Jadwigę Kaźmierczak i Teresę Figiel. 

Wymienione panie otrzymały jubileuszowe podarunki i różyczkę, a cała sala odśpiewała im huczne sto lat. Zasłużone życzenia emerytom złożyli również przybyli goście. Gdy zakończyły się ich wystąpienia wszyscy z wielką chęcią zabrali się do spożywania pysznego poczęstunku, a po nim rozpoczęła się zabawa taneczna, która trwała prawie do północy. Wszyscy uczestnicy święta rozchodzili się do domów rozpromienieni wieczorem pełnym atrakcji spędzonym w gronie swoich przyjaciół i znajomych. 

Ryczywolskie koło emerytów ma poza udanym świętem jeszcze jeden powód do radości, o którym chcielibyśmy poinformować. Otóż niedawno dzięki porozumieniu z wójtem Gackiem i dyrektorem Barańskim koło otrzymało jedno z pomieszczeń w wyremontowanym GOK-u, które ochrzczone zostało klubem rencisty. Otrzymanie własnego pomieszczenia jest ważnym wydarzeniem w życiu organizacji, gdyż pozwoli jej jeszcze lepiej działać na rzecz ryczywolskich emerytów. 

O dotychczasowych działaniach, w tym o licznych organizowanych przez zarząd koła wycieczkach, wielokrotnie w ostatnich miesiącach informowaliśmy. Ciekawie zapowiada się również plan pracy na nadchodzący rok. Prezes Kienitz w rozmowie z gazetą zdradził, że przyszłorocznym hitem będzie pięciodniowy wyjazd w Bieszczady, który odbędzie się w czerwcu.

Podobne artykuły