Trzynastoletnia dziewczynka potrącona przez samochód na Kowanowskiej

OBORNIKI. Trzynastoletnia uczennica obornickiego gimnazjum, na skutek wypadku drogowego, z wieloma złamaniami trafiła do obornickiego szpitala. 

W poniedziałek 21 listopada około godz. 15 dziewczynka wracała ze szkoły do swojego domu przy ul. Fabrycznej. Na ul. Kowanowskiej, przy parkingu przed zjazdem nad Żwirki, trzynastolatkę zatrzymała jej matka jadąca samochodem. Chciała podwieźć córkę do domu. 

Matka wraz z samochodem znajdowała się po prawej stronie drogi, dziewczynka stała na chodniku po lewej stronie. Matka kazała dziecku przebiec przez ulicę i wsiąść do samochodu. 

Gdy tylko dziewczynka znalazła się na szosie, zza zakrętu wyjechał samochód marki Opel Astra. Kierowca nie zdążył wyhamować po wtargnięciu przez nastolatkę na drogę, w konsekwencji uderzając w dziewczynkę. 

Gdy na miejsce przybyło pogotowie i funkcjonariusze policji, trzynastolatka była przytomna, ale w ogromnym szoku. Chociaż jej noga była nienaturalnie wygięta, nie krzyczał z bólu i rozmawiała z policjantami. Uczennica znalazła się w szpitalu z wieloma złamaniami i ogólnym potłuczeniem. Policja ustala szczegóły zdarzenia, jednak nie jest wykluczone, ze winną wypadku okaże się gimnazjalistka.

Podobne artykuły