Święto krwiodawców

ROGOŹNO. Doroczna uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa zorganizowana została w piątkowe popołudnie w Rogozińskim Centrum Kultury. Przy trzech długich stołach zasiedli liczni honorowi krwiodawcy i członkowie Polskiego Czerwonego Krzyża, a także zaproszeni goście. Nie zabrakło samorządowców z Obornik, Ryczywołu i Rogoźna. 

Relację z działalności terenowego koła PCK złożył prezes Czesław Gruszka. Burmistrz Janus podziękował za organizację uroczystości właśnie w Rogoźnie mówiąc, że jest to uhonorowanie zarówno dla miasta, jak i dla gminnego koła honorowych dawców krwi. 

Odznakę Zasłużony Honorowy Dawca Krwi otrzymali Karol Ziółkowski, Sylwia Woźniak, Violetta Cieciura i Sylwia Andrzejewska. Z kolei dyplomy za honorowe oddawanie krwi lub działalność na rzecz krwiodawstwa wręczono Amadeuszowi Gorączniakowi, Mirosławowi Kordkowi, Alanowi Leśniewskiemu, Piekarni H. Działo & R. Ziała z Ryczywołu, Pawłowi Mytko z RCKiK,  Malwinie Kaczmarek, Karolinie Szwed i Klaudii Kozłowskiej. Ponadto każdy z uczestników uroczystości otrzymał pamiątkowy kubek ufundowany przez władze Rogoźna. 

Gdy oficjalne uroczystości dobiegły końca rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów rogozińskich szkół: Zespołu Szkół Agrobiznesu i Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego. Jej widzowie z pewnością zapamiętają piękną grę na skrzypcach Michaliny Kowali, talent wokalny Magdaleny Frąszczak i Pauliny Lisieckiej oraz umiejętności ich koleżanek tańczących Zorbę. Ostatnią częścią spotkania był wspólny poczęstunek.

Podobne artykuły