Starostwo po cichu likwiduje szkołę w Objezierzu, mówiąc oficjalnie o przeniesieniu do Rogoźna

OBJEZIERZE. Rada powiatu postanowi wkrótce o przyszłości szkoły w Objezierzu.  Wskutek protestów w Rogoźnie, nie udało się wcześniej zlikwidować tamtejszych szkół. Ostatnią deską ratunku dla budżetu starostwa jest pozbycie się Zespołu Szkół w Objezierzu. Władze oficjalnie chcą jego przeniesienia do budynku Zespołu Szkół Agrobiznesu w Rogoźnie. 

Pytany o taki scenariusz starosta Adam Olejnik odpowiada: żadnych decyzji nie podjęto, na sesji rady powiatu będziemy poruszać ten temat. Urzędnicy i radni powiatowi odpowiadają mniej więcej w ten sam sposób. 

Jednak wiele wskazuje na to, że plan owego "przeniesienia" stanie się rzeczywistością. Powiat ma czas do lutego na zadecydowanie o przyszłości szkoły. Trwają rozmowy na temat połączenia Objezierza przez Oborniki z Rogoźnem linią autobusową. Z nieoficjalnych informacji do których dotarliśmy wynika, że taka linia ma nie tylko służyć mieszkańcom, ale przede wszystkim uczniom. Jazda takim autobusem z Objezierza do Rogoźna może trwać nawet godzinę.

W minionym tygodniu odbyło się utajnione przed mediami spotkanie starosty z rodzicami uczniów i nauczycielami Zespołu Szkół. Olejnik nie zaprzeczył, że rozważany jest plan przeniesienia, powtarzając że powiat jest w trudnej sytuacji. Spotkanie miało na celu uspokojenie rodziców i pedagogów. Jeżeli starosta ogłosiłby już teraz oficjalnie, że szkoła zostanie przeniesiona (de facto zlikwidowana), mógłby powtórzyć się scenariusz z Rogoźna. Rodzice wraz z uczniami i gronem pedagogicznym wyszliby na ulice protestować. 

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy się, że odbyły się rozmowy pomiędzy starostwem a nauczycielami z najdłuższym stażem, pracującymi w Objezierzu. Starostwo miało ich zapewniać, że po przeniesieniu Zespołu Szkół zostaną im zapewnione posady w innych placówkach powiatu. 

Wiele wskazuje na to, że powiat bierze poważnie pod uwagę likwidację szkoły w Objezierzu i stara się to zrobić to po cichu, aby nie doprowadzić do protestów.

Podobne artykuły