PKP likwiduje cztery pociągi do Obornik i Rogoźna

POWIAT OBORNICKI. Na 11 grudnia PKP przygotowało nowy rozkład jazdy. Dla oborniczan oznacza to pożegnanie się z czterema połączeniami kolejowymi. Na osuszenie łez kolej informuje, że będzie można dojechać z Obornik do Poznania w szybszym niż dotychczas czasie. 

Zlikwidowane zostaną pociągi, którymi mieszkańcy Ziemi Obornickiej mogli dojechać o godz. 6 z Obornik do Poznania, o godz. 11.20 z Obornik w stronę Wągrowca, o godz. 14.58 z Obornik do Poznania i o godz. 22.29 z Obornik do Wągrowca.

PKP podało, że pasażerowie jadący z Obornik i Rogoźna, od drugiej połowy grudnia nie wyśpią się, nie zdążą wykonać do końca zadań domowych ani nie poplotkują długo. Wszytko za sprawą kończącego się remontu torów na wysokości Wargowa. Ze względu na przestarzałą infrastrukturę pociąg, zgodnie z prawem i zasadami bezpieczeństwa, nie mógł jechać na trasie Oborniki – Poznań szybciej niż 30 km/h. Wraz z końcem remontu będzie mógł osiągnąć zawrotną prędkość ponad 60 km/h. Tak wielkie przyspieszenie spowoduje, że podróż z Obornik do Poznania ma trwać nie dłużej niż 37 minut. 

Rogoźnian czeka miła niespodzianka. Od grudnia trasę Wągrowiec – Rogoźno oficjalnie przejmują Koleje Wielkopolskie. Była obawa, że po remoncie torów w Murowanej Goślinie, trasa zostanie zlikwidowana. Od 11 grudnia nowoczesnymi szynobusami będziemy mogli dojechać do Wągrowca przez Runowo i Wiatrowiec trzy razy dziennie, o godzinach  6.15, 13.24 i 15.58.

Podobne artykuły